Prangende vraag; welke is de beste van de beschikbare Weizen korrelgisten?  De Brouwvereniging Rotterdam schuwt het experiment niet en zoekt het uit! Met de grote installatie hebben we een batch gemaakt waarvan de wort verdeeld kon worden over verschillende vergistingsvaten. Deze zijn elk met een andere korrelgist vergist.

De stort was als volgt: 50% Tarwe, 25% Pils, 15% Vienna en 10% Carapils. Eind SG 1.049
De gebruikte gisten.
3 (vergistingsemmers) in 1 (kast)
3 (vergistingsemmers) in 1 (kast). Deze vergisten bij 23c. De MJ M20 gist paste er niet meer bij en staat in een ander vat.

Het experiment is helaas niet helemaal wetenschappelijk omdat we de M20 noodzakelijkerwijs ergens anders moesten vergisten waar we de temperatuur niet 100% konden controleren. We zijn echter wel de temperatuur aan het loggen deze logs kun je hier vinden.

Updates volgen.