Een zomers luchtalarmborrel

Het was gezellig gisteren in de tuin van de Fabriek. Biertjes proeven aan de picknicktafels, inclusief brood en smeersels van Floris en Rosanne! Er was een hoop interessants te proeven: enkele Quads, IPA’s, Saisons, De Porter en Belgisch Blond van de brouwworkshop (blij dat ze goed gelukt zijn!), en een bijzondere Flemish Red Ale op eiken vat gelagerd! En ook weer een hoop geleerd: 1) gebruik een klein verstelbaar lampje bij het vullen van de flessen om het vloeistofniveau te kunnen volgen in donkere flessen. 2) de besteklade is ideaal om je bottelemmer schuin te zetten om de laatste restjes bier uit je emmer te krijgen. 3) Door mash hopping en je wort niet te koken maar meteen te koelen na je mash-out kun je heel tijdsefficiĆ«nt brouwen. Nr 3 is zeker een experiment waard!

John van Dam

John

Hobbybrouwert sinds 2016 (full grain), maar was al eerder aan het klooien met extracten en pannen op het fornuis.